Wspólne Grillowanie w Szamotułach

Categories:

Planując zimą w Zespole Edukatorni wydarzenia na lato zastanawialiśmy się jak wyciągnąć ludzi z domów. Ktoś wspomniał o tym, że w Niemczech i Australii ludzie grillują wspólnie w parkach a w Polsce parki są mało wykorzystane.  Pomyśleliśmy spróbujmy coś takiego zrobić w Szamotułach. Parki są, szamotulanie lubią grillować – uda się. Tak Wspólne Grillowanie pojawiło się na liście wydarzeń Edukatorni Szamotuły.

Dzięki współfinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za pośrednictwem LGD Dolina Samy, darczyńcom indywidualnym oraz Pizzeri Niagara wydarzenie mogło się odbyć  w Szamotułach.

Nieoceniona była pomoc Szamotulskiego Ośrodka Kultury i Pana dyrektora Piotra Michalaka, który jest otwarty na  niecodzienne pomysły i  pomaga nam gdy tylko tego potrzebujemy.

Wystartowaliśmy w niedzielę 6 lipca. O 16:30 rozłożyliśmy namiot Edukatorni, złożyliśmy nagrodę główną w loterii (grill w kształcie piłki) ufundowaną w przez pizzerię Niagara  oraz rozpoczęliśmy rozpalanie grilli. Na stoisku można było wypożyczyć  grilla z węglem  do wykorzystania i przekazania innym  oraz sztućce, talerzyki i kubki. Kawę i lody serwowało Ceffe Marzenie. Co pół godziny losowaliśmy drobne nagrody w loterii a o 21:00 odbyło się losowanie nagrody głównej grilla w kształcie piłki.

P1080604

Mieszkańcy chętnie korzystali z udostępnionych oraz własnych grilli. Na Wspólne Grillowanie przybyło kila rodzin. Część rozłożyła koce na słońcu inni wybrali cień przy drzewach. Niektórzy biesiadowali, inni tylko obserwowali. Niektórzy przychodzili sami, inni z rodziną, parami albo w grupie znajomych i każdy mógł znaleźć dla siebie miejsce. Dzieci mogły się bawić  w malowanie twarzy i inne gry w kąciku dziecięcym oraz na „dmuchawcu”, wielkiej dmuchanej zjeżdżalni. Grillowicze mogli zająć miejsce na jednej z naszych europalet tworzących miejsce relaksu i odprężyć się przy dobrej muzyce albo po prostu pogawędzić z przyjaciółmi na świeżym powietrzu.

Podczas Wspólnego Grillowania rozmawialiśmy z mieszkańcami oraz przeprowadziliśmy krótką ankietę. W wydarzeniu najbardziej podobała wam się możliwość spotkani się ze znajomymi, okazja wyjścia na świeże powietrze oraz loteria z nagrodami  i atrakcje dla dzieci. Wiemy też, że następnym razem musimy zadbać o toi-toje oraz możliwość kupienia piwa i kiełbasy. Uczestnicy chcieliby też muzyki na żywo i żeby przyszło więcej ludzi.

Podobał wam się przede wszystkim relaks, kultura i dobra zabawa.

Szamotulanie oczywiście nie zawiedli. Wszystko się udało i atmosfera była niepowtarzalna.

Dziękujemy wszystkim za przybycie.

 

Author: jacek.sanko

Współne grilowanie

Categories: Aktualności,Aktualności Edukatornia Szamotuły

Zapraszamy 6 lipca (niedziela) od 17:00 do Parku Zamkowego na Wspólne Grillowanie.

Zapominalscy będą mogli nabyć na miejscu sztućce, kubki, talerze, brykiet i wypożyczyć grilla.

Wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć również udział w loterii i wygrać grill w kształcie piłki o wartości 150 zł.


Dzieciom zorganizujemy gry i zabawy.

    Author: jacek.sanko

    Dodaj komentarz