Zapraszamy do wspierania projektu na polakpotrafi.pl

https://polakpotrafi.pl/projekt/wspolne-grillowanie

 

Jesteśmy zespołem EDUKATORNI SZAMOTUŁY przy Fundacji IBRAS. Bierzemy odpowiedzialność za miejsce w którym żyjemy i zachęcamy do tego innych. Planujemy i robimy różne wydarzenia dla mieszkańców Szamotuł.

Planując w lutym tego roku w Zespole Edukatorni wydarzenia na lato zastanawialiśmy się jak wyciągnąć ludzi z domów. Ktoś wspomniał o tym, że w Niemczech i Australii ludzie grillują wspólnie w parkach, a w Polsce parki są mało wykorzystane i latem niewiele się w nich dzieje.

Pomyśleliśmy: spróbujmy coś takiego zrobić w Szamotułach. Parki są, Szamotulanie lubią grillować – uda się. Tak Wspólne Grillowanie pojawiło się na liście wydarzeń Edukatorni Szamotuły. Zrobiliśmy to „po partyzancku”, mając niewielkie środki. Był to pilotaż, chcieliśmy sprawdzić, czy ludziom się spodoba.

Wystartowaliśmy w niedzielę 6 lipca o 16:30. Mieszkańcy chętnie korzystali z udostępnionych oraz własnych grilli. Uczestnicy dopisali. Część rozłożyła koce na słońcu, inni wybrali cień przy drzewach. Niektórzy biesiadowali, inni tylko obserwowali. Niektórzy przychodzili sami, inni z rodziną, parami albo w grupie znajomych i każdy mógł znaleźć dla siebie miejsce.

Podczas Wspólnego Grillowania rozmawialiśmy z mieszkańcami oraz przeprowadziliśmy krótką ankietę. W wydarzeniu najbardziej podobała się możliwość spotkania się ze znajomymi, okazja wyjścia na świeże powietrze oraz loteria z nagrodami i atrakcje dla dzieci. Wiemy też, że następnym razem musimy zadbać o toi-toje oraz możliwość kupienia produktów na grilla. Uczestnicy chcieliby też muzyki na żywo i żeby przyszło więcej ludzi.

W tym roku chcemy zrobić Wspólne Grillowanie jak należy 🙂 dlatego prosimy Was o wsparcie naszego projektu. Przywróćmy razem życie parkom, zaczynając od Parku Zamkowego w Szamotułach.

 

 

The