Projekty

 

Aktualnie realizowane

„Biblioteka – dodaj do ulubionych”

to projekt, którego celem jest ożywienie przestrzeni publicznej w Rokietnicy wokół idei czytelnictwa i współczesnej roli biblioteki.  Zaplanowaliśmy wydarzenia dzięki którym biblioteka stanie się dla mieszkańców miejscem kojarzonym z czymś niebanalnym, nowoczesnym, ciekawym. Graffiti przed biblioteką? Czemu nie – niech to miejsce stanie się bardziej widoczne. Czytanie „ZAKAZANYCH KSIĄŻEK” – pokażmy mieszkańcom zaskakującą historie niektórych powieści – nie na spotkaniu w czterech ścianach tylko przy okazji miejskiego grillowania. Damy książką „drugie życie” – podczas akcji podaruj innym swoje DOBRE STRONY, będziemy bawić się wspólnie na andrzejkowej zabawie przebrani w różne postacie literackie – po prostu zrobimy wokół biblioteki rokietnickiej nieco pozytywnego zamieszania. Pokażemy że książki to ważny element naszego życia, a biblioteka może stać się sercem miejscowości w której funkcjonuje.

Więcej

 

„Edukatornia Obywatelska”

 

„Edukatornia Szamotulska”

 

 

 

Zakończone

 

Logo-PEGProjekt „Pracownia Edukacji Globalnej” uświadomi młodym ludziom problemy i współczesne zależności globalne, jednocześnie wskazując w jaki sposób można je minimalizować, jak oni sami mogą dołożyć własną cegiełkę w budowanie lepszego życia, społeczeństwa i świata. Projekt realizowany będzie w dwóch miastach Oborniki i Szmotuły, głównymi odbiorcami działań będzie młodzież szkół ponadgimnazjalnych.

 

PPW-kolor_260Celem projektu jest rozwój kwalifikacji wychowawczych zarówno z zakresu dydaktyki, jak i merytoryki nauczania obywatelskiego.

 

CPWelem głównym realizowanego projektu jest rozwój powszechnej edukacji obywatelskiej.

….

 

 

ADS-kolor_mały1Celem głównym AKADEMII DOBREGO STARTU jest podniesienie wiedzy z zakresu nowoczesnych metod wychowawczych.

 

….

ST-kolor_malyCelami realizowanego projektu jest nabycie przez jego uczestników/czek umiejętności i kompetencji pozwalających na wykonywanie zawodu trenera/ki, realizowaniu szkoleń oraz wykorzystywaniu metod aktywnych w nauczaniu szkolnym i pozaszkolnym.