Małe wiosenne szaleństwa czyli WIELKANOC ART w Rokietnicy

Categories: Aktualności,Aktualności Edukatornia Rokietnica

W gminie Rokietnica tegoroczny marzec obfitował w ciekawe i niebanalne wydarzenia. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dolina Samy, Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej oraz Fundacja IBRAS zapewniły małym i większym mieszkańcom Rokietnicy cotygodniowe sobotnie rozrywki i propozycje połączenia przygotowań do Świąt Wielkanocnych z kreatywną, wspólną zabawą.

Zaczęliśmy 7 marca MAZURKOWANIEM, czyli zdobieniem tradycyjnych, wielkanocnych mazurków. Swoje talenty cukiernicze odkryć mogli wszyscy, którzy przyszli tego dnia przed plac Biblioteki Gminnej w Rokietnicy. Pod okiem cukierników z Cukierni „U Kamilka” powstawały piękne, kolorowe mazurki, które można było zabrać ze sobą lub spałaszować na miejscu. Było pysznie i kolorowo, a do tego nie zabrakło tańców i pieśni, odwiedzili nas tego dnia bowiem członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „WIWATY” z Pobiedzisk.

Kolorów i dobrej zabawy nie zabrakło tydzień później. Choć pogoda nie dopisała, humory i twórcze pomysły jak najbardziej. W pomieszczeniach Biblioteki bawiliśmy się w malowanie pisanek i robienie świątecznych ozdób. Niezaprzeczalnym hitem tego dnia były pisanki wykonane na … balonach. Jeśli nie wiecie jak się je robi, cóż żałujcie, że nie było Was tego dnia z nami.

Jednak to 21 marca można uznać bezsprzecznie za najbardziej kreatywną marcową sobotę. Zaczęło się niepozornie. Na placu przed Biblioteką stanęły dwumetrowe płyty o kształtach jajek i zajęcy. Zgromadzeni uczestnicy zabawy (najczęściej rodzice z dziećmi) otrzymywali do swojej dyspozycji po jednym z takich drewnianych tworów i mieli zamienić go w piękną, kolorową … pisankę lub świątecznego zajączka. Od projektu do wykonania mijało trochę czasu, ale każdemu kto zaczął już malowanie zabawa bardzo się podobała. Farby graffiti i profesjonalna pomoc artysty plastyka połączona z pomysłami naszych śmiałków zaowocowała małymi dziełami, które można było podziwiać na terenie Rokietnicy przez cały przedświąteczny okres.

Pomysł na marcowe ożywienie oraz wniesienie kolorów i uśmiechu w życie gminy spodobał się nie tylko twórcą WielkanocArt ale i tym, którzy uczestniczyli w sobotnich zabawach. Mamy nadzieję, że za rok powtórzymy nasze małe, artystyczne szaleństwa.

Author: jacek.sanko

Dodaj komentarz